Mediat spanjolle njoftojnë për rikthimin e Vedat Muriqit në fushat e futbollit!

Vedat Muriqi është jashtë fushave për një kohë të gjatë për shkak të lëndimit të tij me përfaqësuesen e Kosovës, derisa mediat spanjolle së fundmi kanë njoftuar edhe rreth rikthimit të tij në fushat e blerta. Muriqi tashmë plotë 7 javë është larg fushave të futbollit, për shkak të lëndimit të

Muriqi vazhdon shkëlqimin në La Liga, gol dhe asist në fitoren e Majorkas (VIDEO)

Skuadra e Majorkas, pjesë e së cilës është edhe reprezentuesi i Kosovës, Vedat Muriqi ka shënuar fitore të rëndësishme kundër Viljarrealit në kuadër të javës së 22-të në La Liga, duke u ngjitur kështu në pozitën e 8-të me 31 pikë. Majorka realizoi fitore 4:2, derisa Muriqi përveç golit të realizuar

Super Muriqi i shënon sërish Real Madridit (VIDEO)

Falë golit të sulmuesit shqiptarë, Vedat Muriqi, Majorka e mbylli pjesën e parë me epërsi minimale 1:0 ndaj gjigandëve të Real Madridit, njofton “infOSport.mk”. Muriqi përfitoi nga një harkim në zonën “madrilène”, dhe me kokë shënoi në rrjetën e Lunin, i ndihmuar këtu edhe nga futbollisti i Realit, Naço Fernandez. https://twitter.com/GoalsZack/status/1622222850533822464?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1622222850533822464%7Ctwgr%5Eeaecbfdbd4882339106e0f748fb6ae3e9ffebe04%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Ftelevizioni-24.com%2F2023%2F02%2F05%2Fvideo-vedat-muriqi-fenomenal-i-shenon-supergol-realit%2F Për Muriqin

Vedat Muriqi superior, mposht i vetëm Atletiko Madridin (VIDEO)

Vedat Muriqi vazhdon të shkëlqejë në elitën e futbollit spanjoll, teksa sonte në ndeshjen e tij të 12-të realizoi golin e 8-të sezonal, njofton “infOSport.mk”. Sulmuesi “dardan” sonte shënoi golin e vetëm dhe të fitores për Majorkën përballë Atletiko Madridit, që vazhdon të zhgënjej tifozët e vetë. Ndryshe goli i sontëm për

Vedat Muriqi spektakolar, shënon sërish, por Majorka nuk fiton (VIDEO)

Vedat Muriqi vazhdon me paraqitjet mbresëlënëse me fanellën e Majorkës, për të cilën skuadër sonte realizoi sërish, këtë herë kundër skuadrës së Espanjollit, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja në fjalë u zhvillua në “Palma de Majorka”, mirëpo goli i sulmuesit “dardan” nuk doli të jetë i mjaftueshëm për fitoren e Majorkës, pasi skuadra

Muriqi dhe Majorka arrijnë akordin mes tyre, mbetet të bindet edhe Lacio!

Vedat Muriqi bëri një super sezon debutues në një nga ligat më të fuqishme europiane, La Liga, duke mbajtur veshur fanellën e Majorkas. Muriqi në 16 ndeshje me Majrokën në La Liga, regjistroi 5 gola dhe 3 asiste, duke ndihmuar këtë skuadër për të mbijetuar në mesin e më të mirëve

Vedat Muriqi rilind te Majorka, i shënon edhe Betisit (VIDEO)

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi, si duket është rilindur me transferimin e tij te Majorka nga rradhët e Lacios, gjatë afatit kalimtar të dimrit, njofton “infOSport.mk”. Muriqi pas golit të shënuar ndaj Kadiz dy javë më parë, shënoi edhe sot në transfertën ndaj Betis. Sulmuesi nga Prizreni i Kosovës