Sallah shkruan historinë me Liverpullin në Premierligë, bëhet golashënuesi më i mirë

Mohamed Salah të dielën në “Enfilld Roud” ka shkruar historinë më të re me Liverpullin. Skuadra e Jurgen Klop turpëroi rivalin e madh, Mançester Junajtedin, duke e mundur me rezultatin e thellë 7:0. Mohamed Sallah ishte njëri prej më të mirëve në fushë për vendasit, duke realizuar dy gola dhe dy asistime. Me

Futsal, Maqedonia mundi Suedinë, shpreson në kualifikim për në fazën finale

Përfaqësuesja e Maqedonisë në futsal të dielën në palestrën “Jane Sandanski” ka mundur Suedinë në ndeshjen e xhiros së katërt të grupit 10 kualifikues, njofton “infOSport.mk”. Të besuarit e trajnerit Skenderovski shënuan fitore 3:1, duke shpresuar në një kualifikim për në fazën finale, përmes së cilës do të luftonin për një