Arda Güler thyen edhe një rekord, u bashkohet futbollistëve si Runi dhe Ronaldo!

Arda Güler theu një rekord në ndeshjen e Turqisë ndaj Austrisë, në të cilën ndeshje në fund turqit shënuan fitore 2:1, duke siguruar një vend në mesin e 8 kombëtareve më të mira të Europës. 19-vjeçar Arda Güler u bë lojtari i tretë që shënon gola dhe asistime në një turne