Voska Sport dhe Gostivari në Ligën e Parë, Vardari në balotazh, ja cilat skuadra bien nga Liga e Dytë

Liga e Dytë futbollistike e Maqedonisë ka ulur siparin për sezonin 2022/23. Që më herët dihej se dy skuadrat shqiptare, Voska Sport dhe Gostivari do të luajnë në Ligën e Parë, edhe atë me plotë meritë, shkruan  “infOSport.mk”. Këto dy skuadra edhe në xhiron e fundit treguan supermacinë e tyre, duke

Universiteti i Strugës organizoi pritje për kampionët shtetëror në futboll

Kapiteni Bunjamin Shabani, golashënuesi Besart Ibraimi dhe mesfushori Besmir Bojku kanë qëndruar në hapsirat e Universitetit të Strugës, ku mes tjerash, spikati tema rreth suksesit historik dhe titullit të FC Struga Trim&Lum. Qyteti i Strugës për herë të parë në histori po përjeton eufori të madhe futbollistike. Titulli kampion i FC