Voska Sport dhe Gostivari në Ligën e Parë, Vardari në balotazh, ja cilat skuadra bien nga Liga e Dytë

Liga e Dytë futbollistike e Maqedonisë ka ulur siparin për sezonin 2022/23. Që më herët dihej se dy skuadrat shqiptare, Voska Sport dhe Gostivari do të luajnë në Ligën e Parë, edhe atë me plotë meritë, shkruan  “infOSport.mk”. Këto dy skuadra edhe në xhiron e fundit treguan supermacinë e tyre, duke

Gostivari është i pari (VIDEO)

KF Gostivari, skuadër  kjo e vetme pa asnjë humbje në Ligën e Dytë, falë fitores së fundit ndaj Ohrid Lihnidos, ka marrë kryesimin, duke lënë pas vetes Vardarin dhe Voska Sport, njofton “infOSport.mk”. Gostivari në ndeshjen e zhvilluar të shtunën në Ohër shënoi fitore 2:1 ndaj Ohrid Lihnidos, duke regjistruar kështu

Ndalen Sileksi dhe Vardari, buzëqesh Voska Sport

Sileksi dhe Vardari nuk e kanë  nisur mbarë  stinorin pranveror në  Ligë n e Dytë  – Perëndim, duke barazuar përballë Gostivarit, gjegjësisht Ohrid Lihnidos, transmeton “infOSport.mk”. Një gjë të tillë në maksimum ka shfrytëzuar skuadra shqiptare nga Ohri,Voska Sport, që  në  Shkup pa shumë probleme mundi Kadinon, duke iu afruar në

Bratstvo fiton dhe shpreson, Slloga dhe Sasa barazojnë, përfiton Pobeda

Paralel me ndeshjet në Konferencën e Perëndimit, janë zhvilluar edhe ndeshjet e Ligës së Dytë në Konferencën e Lindjes, aty ku skuadra e vetme shqiptare, Bratstvo regjistroi fitoren më të thellë të javës së 14-të, njofton “infOSport.mk”. Skuadra nga Zhitoshi i Prilepit mundi skuadrën shkupjane të Lokomotivës me rezultatin 4:1, duke

E mërkura përveç ndeshjeve të Kupës dhuron edhe ndeshjet e Ligës së Dytë

Nesër përveç ndeshjeve çerekfinale të Kupës, në program në futbollin vendor do të jenë edhe ndeshjet e Ligës së Dytë në Konferencën e Lindjes dhe Perëndimit, njofton “infOSport.mk”. Në Perëndim ndeshja derbi e javës së 13-të është ajo midis Veleshtës dhe Gostivarit, Vëllazërimi në Kërçovë do të jetë nikoqir i Kadinos,