Voska Sport dhe Gostivari në Ligën e Parë, Vardari në balotazh, ja cilat skuadra bien nga Liga e Dytë

Liga e Dytë futbollistike e Maqedonisë ka ulur siparin për sezonin 2022/23. Që më herët dihej se dy skuadrat shqiptare, Voska Sport dhe Gostivari do të luajnë në Ligën e Parë, edhe atë me plotë meritë, shkruan  “infOSport.mk”. Këto dy skuadra edhe në xhiron e fundit treguan supermacinë e tyre, duke

Java e 30-të nis nga Tetova me Shkëndijën e urritur për hakmarrje, transferta të vështira për Strugën dhe Shkupin

Java e 30-të nis të shtunën nga Tetova, aty ku Shkëndija do të tentojë ti hakmerret Makedonija GJ.P për eliminimin nga gjysmëfinalja e Kupës, njofton “infOSport.mk”. Kujtojmë, skuadra shkupjane përveç këtij eliminimi të dhimbshëm, e kishte ndalur Shkëndijën edhe në ndeshjen e parë të këtij sezoni në Tetovë, kur kishte