Shpëtim Duro trajneri më i mirë i sezonit sipas portalit sportiv Sportmedia

Titulli historik kampion i Struga Trim&Lum ka bërë që edhe titujt individual nga mediat më të njohura sportive në vend të shkojnë në adresë të kampionëve. Kështu, portali “Sportmedia.mk” ka përzgjedhur edhe Shpëtim Duron për trajner të vitit. Në përshkrimin e tyre për zgjedhjen e Duros si trajner i vitit ata shkruajnë: “Atë që

BUNJAMIN SHABANI, futbollist i sezonit, më i miri prej më të mirëve

Nuk ka dilema, futbollisti nga Kumanova, Bunjamin Shabani është përzgjedhur futbollisti më i mirë i sezonit 2022/23 në Ligën e Parë të futbollit të Maqedonisë së Veriut. Përzgjedhjen e ka bërë media sportive “Sportmedia”, duke vlerësuar se mesfushori i kampionëve të rinj, Struga Trim Lum, Bunjamin Shabani është futbollist i

Kadetët e Vardarit mundin Shkëndijën dhe fitojnë Kupën

Vardari është fitues i Kupës së Maqedonisë në konkurrencën e kadetëve. Në finalen e zhvilluar në stadiumin e qytetit në Kërçovë, skuadra shkupjane shënoi fitore bindëse ndaj Shkëndijës me rezultat 4:1. Vardari golin e parë e realizoi në minutën e 21-të, kur nga penaltia realizoi Gorjan Cvetkov. Shkëndija u kundërpërgjigjë shpejtë,

Tetovari Blerim Xhemaili i jep fund karrierës si futbollist aktiv!

Njëri prej mesfushorëve më të mirë shqiptarë në dy dekadat e fundit, Blerim Xhemaili, ka vendosur t’i jap fund karrierës si futbollist. 37-vjeçari do të largohet nga futbolli aktiv në fund të këtij edicioni, ka njoftuar televizioni zviceran të mërkurën. Xhemaili, që është më prejardhje nga Tetova, aktualisht është pjesë e skuadrës