Botërori i seniorëve në mundje në Beograd, Vejseli dhe Alili mësojnë kundërshtarët

Nesër në Beograd të Serbisë do të nis Kampionati Botëror në mundje për senior. Eventi ka një rëndësi të madhe, ndërsa përveç medaljeve, sportistët do të luftojnë edhe për vende në Lojërat Olimpike Paris 2024. Pesë kuota për secilën nga 18 kategoritë e peshave olimpike, në total 90, do të jepen në

Euro 2024, goli i Asanit kundër Polonisë, zgjidhet më i bukuri i raundit të gjashtë

UEFA golin e shkupjanit, Jasir Asani përballë Polonisë të dielën e shkuar, e ka përzgjedhur si golin më të bukur të raundit të gjashtë, në kuadër të eliminatoreve për kualifikim në “EURO 2024”. “Predha” e Asanit është votuar në faqen zyrtare të UEFA-s nga tifozët shqiptarë dhe jo vetëm, anë e

E konfirmuar, Maqedonia miqësore me Armeninë në Strumicë

Përfaqësuesja e Maqedonisë në futboll, muajin e ardhshëm do të zhvillojë një miqësore me kombëtaren e Armenisë, njofton “infOSport.mk”. Një gjë të tillë kanë konfirmuar të dyja Federatat, duke bërë të ditur se kjo ndeshje do të zhvillohet me datë 17 tetor në stadiumin “Bllagoj Istatov” në Strumicë, me fillim