“Final Four”, arbitri i njohur anglez, Tejllor, do drejtojë sfidën për titull në Superligën shqiptare!

Finalja e madhe e “Final 4” në kampionatin elitar shqiptarë, ndryshe i njohur si “Abissnet Superiore”, do të gjykohet nga një arbitër i huaj dhe me shumë eksperiencë në arenën Europiane. Fjala është për Anthony Taylor, arbitrin 45- vjeçar nga Anglia, i cili mban prej kohësh stemën e FIFA-s. Ai ka një

Struga Trim Lum shumë shpejt zgjidh çështjen e trajnerit, ja kush e pason Shpëtim Duron!

Struga Trim Lum pak orë më parë përmes faqes së saj zyrtare bëri të ditur për ndërprerjen e bashkëpunimit me trajnerin Shpëtim Duro, ndërsa të njëjtit shumë shpejtë kanë reaguar, duke i’a besuar këtë post asistentit të parë të deritanishëm, Meriton Gega. Rezultatet e dobëta në 5 xhirot e fundit, ku

Struga Trim Lum dhe Duro ndajnë rrugët, këto janë statistikat e strategut nga Tirana

Pas një serie të rezultateve të dobëta, kur pikët ishin më se të domosdoshme në garën për titullin e kampionit, Bordi drejtues i FC Struga Trim Lum dhe trajneri Shpëtim Duro, me marrëveshje të dyanshme vendosën të ndajnë rrugët. Vetëm një fitore në 5 ndeshjet e fundit, ishin arsyeja kryesore e