“Final Four”, arbitri i njohur anglez, Tejllor, do drejtojë sfidën për titull në Superligën shqiptare!

Finalja e madhe e “Final 4” në kampionatin elitar shqiptarë, ndryshe i njohur si “Abissnet Superiore”, do të gjykohet nga një arbitër i huaj dhe me shumë eksperiencë në arenën Europiane. Fjala është për Anthony Taylor, arbitrin 45- vjeçar nga Anglia, i cili mban prej kohësh stemën e FIFA-s. Ai ka një

FSHF gati të ndërtojë një stadium të ri me 10 mojë vende në Jug të Shqipërisë!

Sekretari i Përgjithshëm i FSHF-së ka zbuluar projektin e radhës në zhvillimin e infrastrukturës. Në një intervistë me gazetarin Altin Sulçe në emisionin “Ora Sport“, të transmetuar në “Ora TV”, Ilir Shulku ka treguar planin për ndërtimin e një stadiumi 10 mijë vendësh në qytetin e Fierit. Gjithashtu ai ka bërë

Gravina: Politika jashtë sportit!

Në Asamblenë e Zgjedhore të FSHF-së, i ftuar ishte edhe Presidenti i Federatës Italiane të Futbollit, Gabriele Gravina, i cili foli fillimisht për luftën Rusi-Ukrainë, por edhe duke deklaruar se shpreson që pas kësaj Asambleje të gjithë të jenë më solidar dhe më të bashkuar: “Është një kënaqësi dhe një privilegj

FSHF ja “fik” dritat “Digitalbit”, nuk ua lejon transmetimin e ndeshjeve të Superligës

FSHF-ja ka vendosur bllokimin e transmetimit të ndeshjeve të javës së 29-ë të Kategorisë Superiore dhe takimeve të Kupës së Shqipërisë nga platforma “Digitalb”. Ky vendim ekstrem i organinit më të lartë të futbollit në vend vjen pasi sipas FSHF-së, “Digitalb” nuk ka dhënë asnjë përgjigje për shlyerjen e borxhit të