FC Shkupi, FC Struga dhe Sileksi sot zhvillojnë ndeshjet europiane…kush do kalojë tutje

Tre skuadrat përfaqësuese të Maqedonisë së Veriut në UEFA Ligën e Konferencës, FC Shkupi, FC Struga Trim Lum dhe Sileksi sot do të zhvillojnë ndeshjet e tyre kthyese në kuadër të Ligës së Konferencës, njofton “infOSport.mk”. Të parët që dalin në mejdan, janë futbollistët e Struga Trim Lum, të cilët me

Struga Trim Lum mund Makedonija Gj.P

Struga Trim Lum ka shkëlqyer në takimin derbi të javës së 16-të në Ligën e Dytë – Perëndim ndaj Makedonija Gjorçe Petrovit, duke mundur këta të fundit me rezultatin 2:0, njofton “infOSport.mk”. Skuadra strugane ishte dukshëm më e mirë në këtë ndeshje, ndërsa fitoren e tyre e paralajmëroi përforcimi i merkatos

FC Struga emëron trajnerin e ri

Vetëm pak orë pasi kishin vendosur të ndërprejnë bashkëpunimin me trajnerin Nexhad Husein,  drejtuesit e FC Struga kanë emëruar trajnerin e tyre të ri, i cili do ti udhëheq gjatë stinorit pranveror në Ligën e Dytë Futbollistike të Maqedonisë – Perëndim, njofton “infOSport.mk”. Bëhet fjalë për Aleksandar Tançeski, i cili deri