Maroko, dhunë masive në një ndeshje futbolli, 100 policë të lënduar dhe mbi 160 persona të arrestuar (VIDEO)

Një dhunë e paparë ka ndodhur në ndeshjen e 1/16 së finales së Kupës së Marokos në futboll midis ekipeve të FAR Rabat dhe Maghreb Fez (0:2). Ultrasit kryeqytetas, të zemëruar nga humbja dhe eliminimi i ekipit të tyre të zemrës, kanë zbritur në fushë duke sulmuar sektorin e tifozëve miq. Sherr