Kapello “masakron” Juventusin dhe Ronaldon: I kthen b** topit! Kjo është e pafalshme (VIDEO)

Fabio Kapello ka analizuar eliminimin e Juventusit nga Liga e Kampionëve, pavarësisht fitores 3:2 ndaj Portos. “Juventusi bën gabime elementare: në ndeshjen e parë ata bëjnë një dhuratë duke dashur të fillojnë nga poshtë aksionin”. “Sonte dhurata te penalltia: Demiral është naiv, thjesht qëndron pa sulmuar prapa. Por kthimi me të

Kapello analizoi ndeshjen Juve-Barça, “katalunasit” mund të shënoni 8 gola

Trajneri i mirënjohur italian, Fabio Kapello ka kritikuar Juventusin dhe futbollin italian në përgjithësu. Kapello, tashmë në rolin specialistit të futbollit në “Sky Sport”, pas ndeshjes që bardhezinjtë e humbën me Barcelonën në shtëpi, u tregua i drejtpërdrejtë dhe theksoi se “katalunasit” mund të kishin shënuar deri në 8 gola. “Juventusi