Futbollistët iranianë nuk kënduan himnin kombëtar kundër Anglisë, zbulohet arsyeja!

11 futbollistët e Iranit nuk e kënduan himnin kombëtar para fillimit të ndeshjes së parë kundër Anglisë në kuadër të Botërorit, “Qatar 2022”. E gjithë kjo ka të bëjë me regjimin e shtetit iranian dhe protestat e fundit që ndodhën në këtë shtet, të cilat më vonë u shndërruan në

Pamje spektakolare në Katar, në qiell formohet trofeu i Kupës së Botës

Pamje të mahnitshme kanë ardhur sot nga Katari, vendi organizatorë i Botërorit të futbollit, që pa dyshim se po ndiqet nga e mbarë Bota. Në qiell të hapur janë ngritur disa drone ku të gjithë mbanin një dritë në të, dhe në mënyrë të sinkronizuar kanë formuar formën e trofeut të