Pamje spektakolare në Katar, në qiell formohet trofeu i Kupës së Botës

Pamje të mahnitshme kanë ardhur sot nga Katari, vendi organizatorë i Botërorit të futbollit, që pa dyshim se po ndiqet nga e mbarë Bota.

Në qiell të hapur janë ngritur disa drone ku të gjithë mbanin një dritë në të, dhe në mënyrë të sinkronizuar kanë formuar formën e trofeut të Kupës së Botës.

Këto pamje janë bërë menjëherë virale në rrjetet sociale, ku dhe qartë transmetojnë një spektakël të vërtetë që po ndodh në Katar.

View this post on Instagram

A post shared by 433 (@433)

Leave a Reply