Lajm i hidhur për botën e atletikës, kampionja Tori Boui gjendet e vdekur!

Ish-kampionja e botës në sprint dhe njëherit kampione olimpike në stafetë, Tori Boui ka ndërruar jetë në moshën e saj 32-vjeçare. “Jemi të shkatërruar nga lajmi i trishtuar që Tori Boui ka ndërruar jetë. Kemi humbur një klient, një mik të dashur, një vajzë dhe një motër. Jemi zemërthyer dhe lutjet

Bellingham së shpejti do të veshë fanellën e Real Madridit!

Së shpejti pritet të ndodh “bomba” e parë e madhe e merkatos së verës, Jude Bellingham është vetëm një hap larg për të veshur fanellën e Realit të Madridit. Prestigjiozja “Marca”, një media kjo e afërt me klubin madrilen, njofton se marrëveshja me Borusian e Dortmundin dhe me lojtarin anglez është

Derbin e madh FC Shkupi-Shkëndija do ta drejtojë Aleksandar Stavrev

Java e 31-të në elitën e futbollit vendos sjellë super derbin midis dy kampionëve të fundit, FC Shkupi dhe Shkëndijës. Ndeshja në fjalë do të zhvillohet në Çair dhe e njëjta do të drejtohet nga arbitri shkupjan, Aleksandar Stavrev, njofton “infOSport.mk”. Ndërkohë ndeshjen në Strugë midis vendasve të Struga Trim Lum

UEFA publikon renditjen me të re për klube, Shkëndija mbetet skuadra më e mirë shqiptare

Shtëpia evropiane e futbollit, UEFA ka publikuar listen me rënditjen e klubeve që janë pjesë e kësaj organizate. Sa i përket klubeve shqiptare, por edhe kampionatit vendor më së miri qëndron Shkëndija e Tetovës që vazhdon të rënditet e 151-ta, me koeficient 9.5. Pas tyre mbetet FC Shkupi në pozitën e