Fitore e Voska Sport në regjinë e Marushiç ndaj Bregallnicës (VIDEO)

Fitore 2:0 në ndeshjen ndaj Bregallnicës, që njëherit është e dyta këtë edicion në Ligën e Parë për skuadrën e Voska Sport, njofton “infOSport.mk”. Fitorja e sotme ndaj Bregallnicës shkoi në regjinë e sulmuesit malazez, Aleksa Marushiç, i cili shënoi që të dy golat, nga një në secilën pjesë. Golin e parë

Derbi i shumëpritur shqiptarë mbyllet pa gola, super Voska Sport fiton sërish, Gostivari nuk i’a del dot

Derbi i madh shqiptarë midis Shkëndijës dhe FC Shkupit në Tetovë nuk ka dhuruar asgjë të re, pasi njëjtë sikurse edhe tre ndeshjet e fundit të zhvilluar në këtë fushë, edhe sot këto dy skuadra barazuan pa gola, njofton “infOSport.mk”. Shkëndija kishte më shumë nga loja, mirëpo u mungonte ajo goditja