Arlind Aliti ndahet me Voska Sport, destinacioni i tij i rradhës futbolli kosovar

Arllind Aliti edhe zyrtarisht më nuk është pjesë e Voska Sport. Aliti ka ndërperë kontratën me skuadrën shqiptare nga Ohri, me të cilën edicionin e kaluar shkruajtën histori, duke u inkuadruar në mesin e më të mirëve në futbollin vendor. Edhe pse Aliti e nisi edhe këtë edicion me fanellën e

Struga Trim Lum rikthehet me fitore në kampionat, dyshja Ibraimi-Radeski sërish në element (VIDEO)

Struga Trim Lum është rikthyer për të fituar me stil në ndeshjet e kampionatit vendor. Pas aventurës më se të suksesshme në arenën ndërkombëtare, ku për herë të parë në histori arritëm të luajmë deri në fazën “play-off” të Ligës së Konferencës, sot të besuarit e trajnerit Shpëtim Duro shënuan

Besart Ibraimi flet për suksesin historik në Europë dhe ndeshjen me Tikveshin

Struga Trim Lum bëri një sezon të shkëlqyer në garat europiane, duke arritur deri në fazën “play-off” të Ligës së Konferencës. Pa dyshim është ky suksesi më i madh në historinë e klubit strugan, për të cilin ka folur edhe një ndër më të merituarit, Besart Ibraimi. Bomberi kërçovar në 8