Prag ndeshja me Moldavinë, Silvinjo i mendimit, ekipi që fiton nuk ndryshon

Kombëtarja shqiptare do të përballet me Moldavinë nesër në orën 18:00 për të zhvilluar ndeshjen e parafundit të grupeve në kuadër të eliminatoreve për Euro 2024. Kombëtares shqiptare i nevojitet vetëm një pikë për të siguruar matematikisht ëndrrën e kualifikimit në Gjermani. Sylvinho ka stërvitur djemtë e Kombëtares në seancën e

Ish numri 1 i Vardarit Samsonenko në listën e zezë të SHBA-ve

Ambasada amerikane ka njoftuar se biznesmeni rus, Sergej Samsonenko, i cili  vite më parë kishte në pronëse klubin futbollistik të Vardarit, ndodhet në listën e zezë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Ish pronari i “kuqezinjëve”, i cili kishte marrë në pronësi Vardarin në vitin 2014-të, e që në fund e

Shpresat e Maqedonisë u mundën nga Gjeorgjia në Shkup

Përfaqësuesja e të rinjëve të Maqedonisë deri 21-vjeç ka humbur minimalisht 1:0 nga Gjeorgjia në kuadër të xhiros së katërt të eliminatoreve për kualifikim në Kampiontin Europian të vitit 2025. Gjatë 45 minutave të para pamë një lojë shumë të fortë dhe taktike nga të dyja anët, me shumë luftë dhe