Sylvinho konkuron për çmimin e trajnerit më të mirë në botë

Trajneri i kombëtares shqiptare, Sylvinho, i cili udhëhoqi Corinthiansin në edicionin 2021/2022, është përfshirë në listën e trajnerëve më të mirë në botë për përfaqësuese, për vitin 2023. Kjo listë u publikua nga Federata Ndërkombëtare e Historisë dhe Statistikave të Futbollit (IFFHS). Sylvinho e mori drejtimin e Shqipërisë në kohë të

Prag ndeshja me Moldavinë, Silvinjo i mendimit, ekipi që fiton nuk ndryshon

Kombëtarja shqiptare do të përballet me Moldavinë nesër në orën 18:00 për të zhvilluar ndeshjen e parafundit të grupeve në kuadër të eliminatoreve për Euro 2024. Kombëtares shqiptare i nevojitet vetëm një pikë për të siguruar matematikisht ëndrrën e kualifikimit në Gjermani. Sylvinho ka stërvitur djemtë e Kombëtares në seancën e

Silvinjo shpall nesër listen për ndeshjen vendimtare kundër Çekisë!

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Silvinjo, do të publikojë nesër në orë 12:00 listën me 26 futbollistët e grumbulluar për dy ndeshjet e ardhshme, atë kualifikuese kundër Çekisë, e vlefshme për Euro 2024, si dhe miqësoren me Bullgarinë. Që të dyja ndeshjet do të zhvillohen në stadiumin “Air Albania” në Tiranë. Kundër

Silvinjo: “I kënaqur për 6 pikët, por kemi edhe 5 finale për të luajtur”

Kombëtarja shqiptare arriti të regjistrojë dy fitore në ndeshjet e qershorit tw vlefshme pwr eliminatoret e Euro 2024. “Kuqezinjtw” fillimisht mundwn Moldavinw 2:0 në shtëpi, qw mw pas nw transfertw tw mundin Ishujt Faroe me shifrat 3:1. Gjashtë pikë që e rendisin Shqipërinë në vendin e dytë të Grupit E, vetëm

ZYRTARE, Silvinjo i bënë ftesë sulmuesit kumanovar te Shqipëria!

Sulmuesi me origjinë nga Kumanova e Maqedonisë së Veriut, Taulant Seferi, është përzgjedhur nga trajneri Silvinjo për të qenë pjesë e kombëtares shqiptare për ndeshjen e parë ndaj Polonisë në kuadër të eliminatoreve për Europianin e vitit 2024, përcjellë “infOSport.mk”. Lajmi është bërë i ditur nga vetë klubi i tij, Vorskla

Silvinjo edhe zyrtarisht merr detyrën e trajnerit te kombëtarja shqiptare: Kam besim se do të bëjmë një punë të mirë

Pas përfundimit të lamtumirës së Edi Rejës, trajneri i ri në detyrë i kombëtares kuqezi, Silvinjo, ka marrë fjalën e tij për herë të parë duke shprehur si fillim një falenderim për punën e bërë të Rejës dhe më pas ai ka folur për këtë zgjedhje. “Përshëndetje të gjithëve, ju falenderoj