Nuk mjafton vetëm Bardhi, Maqedonia e Milevskit vitin 2022 e mbylli me disfatë!

Përfaqësuesja e Maqedonisë në futboll vitin 2022 e ka mbyllur me barazim, teksa në ndeshjen e fundit të këtij viti që po lëmë pas, u mund nga Azerbejxhani me shifrat 3:1, njofton “infOSport.mk”. Fillimi i ndeshjes nuk paralajmëroi një fund të tillë, pas të përzgjedhurit e Bllagoja Milevskit avansuan me golin

Alioski: Pavarësisht se bëhet fjalë për miqësore, duhet ti fitojmë këto ndeshje

Përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut në futboll ka vazhduar me përgatitjet për dy ndeshjet kontrolluese ndaj Finlandës dhe Azerbejxhanit në Shkup, shkruan “infOSport.mk”. Grumbullimi i reprezentuesve ishte ditën e djeshme, ndërsa ekipi i Bllagoja Milevskit me disa ndryshime për shkak lëndimeve të futbollistëve, ka vijuar përgatitjet në kampin stërvitor “Petar Milloshevski”

Sonte Kosova mirëpret Azerbejxhanin në ndeshjen e saj vendimtare

Përfaqësuesja e Kosovës sonte në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ në Prishtinë do të përballet me Azerbajxhanin në sfidën e fundit të grupit 3 në Ligën D të Kombeve. “Dardanët” që po kalojnë në top-formë, përballe Azerbajxhanit kërkojnë fitore, por edhe barazimi do ju mundësonte atyre kualifikimin në garat e ‘play-off-it’ të Ligës

Kosovë-Azerbejxhan, UEFA cakton arbitrët e këtij takimi të rëndësishëm për ‘dardanët’

Përfaqësuesja e Kosovës, e cila mbrëmë gëzoi shumë shqiptarë ane mbanë Botës me atë fitore të thellë 5:0 në transfertën ndaj Maltës, të martën në Prishtinë kundër Azerbejxhanit do të zhvillojë ndeshjen vendimtare të kampanjës së saj në Ligën e Kombeve. Aktualisht Kosova me 11 pikë udhëheq grupin 3 në Ligën