“Përralla” e bukur e Struga Trim Lum sapo ka nisur, drejtori Isaku: Do të përsëritim hapat e Ballkanit…

Në nisjen e këtij edicioni futbollistik, shumë pak njohës të futbollit mund të parashikonin që në Maqedoninë e Veriut, Struga Trim Lum do të arrinte të thyente dominimin e dy skuadrave tjera shqiptare, Shkëndijës dhe FC Shkupit. Skuadra e themeluar në dekadën e fundit, falë një sezoni të shkëlqyer i’a doli

Besart Isaku flet për shortin gjysmëfinal: Në Strugë nuk duhet ta diskutojmë fitoren ndaj Makedonija GJ.P

Sot në mesditë në hapësirat e Federatës së Futbollit u hodh shorti për ndeshjet gjysmëfinale të Kupës, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e vetme shqiptare që ka arritur deri në këtë fazë, Struga Trim Lum, për kundërshtarë do të ketë ekipin e Makedonija GJ.P që udhëhiqet nga srategu shqiptarë, Muharem Bajrami. Në prag