Super gjest, “Dardanët” ua pastrojnë fushën futbollistëve të Kosovës për t’u stërvitur

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll ka nisur që të grumbullohet në Hotelin “Emerald” në Prishtinë në kuadër të përgatitjeve për tri ndeshjet e muajit mars. Pak më parë është anuluar stërvitja e paraparë për sonte në stadiumin “Fadil Vokrri” në ora 19:00. Dhe tashmë kjo stërvitje është zhvendosur në Hajvli, shkruan Gazetasheshi.com Derisa

“Dardanët” nga Hani i Elezit do i përcjellin luanat e Kosovës drejt Maqedonisë

Përfaqësuesja e Kosovës të mërkurën në mëngjes do të udhëtojë drejt Shkupit, aty ku me datë 8 tetor do të përballet me përfaqësuesen e Maqedonisë së Veriut në ndeshjen e vlefshme për gjysmëfinalen e Ligës së Kombeve për edicionin e kaluar. Kjo ndeshje për shkak pandemisë “Covid 19” do të luhet

Përballja ndaj Maqedonisë së Veriut, “Dardanët” vijnë me një njoftim shumë të rëndësishëm

Tifo-grupi “Dardanët” kanë ndezur që tani sfidën e marsit ndaj Maqedonisë së Veriut në kuadër të Ligës së Kombeve, duke thënë se si gjithmonë ata do të jenë aty për të përkrahur skuadrën e tyre të zemrës, e cila është shumë pranë për të shkruar historinë, si skuadra e parë

“Ballistët” i thonë PO Kosovës, bashkë me “Dardanët” pritet të pushtojnë Shkupin me 26 mars

Dy tifo grupet më të mëdha nga Maqedonia “Shvercerat” dhe “Ballistët” ditëve të fundit ishin në qendër të vëmendjes si në mediat vendore, ashtu edhe tek ato në Kosovë, lidhur me prezencën e tyre në mënyrë të organizuar për ndeshjen e 26 marsit midis Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës që

“Plisat” u kundërpërgjigjen “Dardanëve” (FOTO)

Tifo grupi i njohur “Plisat” në takimin e djeshëm midis Shqipërisë dhe Bosnje e Hercegovinës hapën një pankartë, përmes së cilës kritikuan tifo-grupin “Dardanët”, teksa shkruanin: “Nuk ka këshillë më të keqe, nga ajo që shtyn njeriun të mohojë Kombin e vet”. Kujtojmë që në takimin mes Kosovës dhe Islandës që

Surpriza e këndshme e “Dardanëve” që përloti futbollistët kosovar (VIDEO)

Banka TEB Sh.A. sponzor i përfaqësueses së Kosovës në futboll ka gjetur përkrahjen e Federatës së futbollit të Kosovës (FFK) dhe tifozëve që futbollistëve të grumbulluar për ndeshjen me Islandën të ju përgatis një befasi. Organizimet kanë marrë kohë rreth një muaj, ndërsa në të janë angazhuar 300 persona, përfshirë këtu