Në Malajzi shënohet goli më i bukur i të gjitha kohërave! Shënon nga gjuajtja e lirë nga një ditsancë prej 60 metrash (VIDEO)

Në ndeshjen gjysmëfinale të FA Kupës në Malajzi midis Pahang dhe Perak, është shënuar një ndër golat më të bukur në historinë e futbollit botëror, e që ishte pjesë e futbollistit vendas, Herold Gulon, njofton “infOSport.mk”. Kur po zhvilloheshin minutat shtesë të takimit, dhe kur në çdo moment pritej fërshëllima e