Rastet e njëpasnjëshme të futbollistëve me probleme në zemër, ja çfarë thotë kardiologu

Në kohët e fundit më futboll janë shfaqur shumë raste të futbollistëve të cilët kanë pasur probleme në zemër. Mjaftojmë të kujtojmë se Aguero u detyrua të “pensionohej” para kohe prej kësaj çështje, ndërsa Lindelof i Mançester Junajtedit dhe Piotr Zielinski i Napolit shfaqën probleme me frymëmarrjen duke trembur jo