Franca arriti të ndërpresë ëndërrat e Marokos dhe do të kërkoj të mbroj titullin ndaj Argjentinës

e Francës për herë të dytë me rradhë është kualifikuar për në finalen e një Botërori, pasi sonte mundi Marokun me rezultatin 2:0 në gjysmëfinalen e dytë në kuadër të “Qatar 2022”, njofton “infOSport.mk”. Në këtë mënyrë “gjelat” u bënë ekipi i parë kombëtar nga Europa, që pas plotë 84 viteve

Maroku shtang Belgjikën, lufta për dy vendet e para në grupin “F” bëhet shumë interesante (VIDEO)

Maroko ka bërë befasinë e rradhës në kuadër të Botërorit “Qatar 2022”, duke mundur Belgjikën e De Brujne me rezultatin 2:0 në kuadër të grupit “F”, njofton “infOSport.mk”. Të përzgjedhurit e Ualid Regragi zhvilluan një super ndeshje, duke u paraqitur mjaft mirë në repartin e mbrojtjes, ndërsa golat e Abdelhamid Sabiri