Sigurimi në ‘Olld Traford’ kontrollon edhe legjendën e Junajtedit, Uejn Runi!

Legjenda e Mançester Junajtedit, Uejn Runi të mërkurën ishte i pranishëm në ‘Olld Traford’ për të parë nga afër ndeshjen e parë të ish skuadrës së tij nën drejtimin e trajnerit të ri Ole Gunar Solskjaer në këtë stadium, pasi norvegjezi kishte debutuar fundjavën që lamë pas me atë fitore të madhe 5:1

Super Runi vjen me një super gol nga goditja e lirë (VIDEO)

Golashënuesi №1 në historinë e Kombëtares angleze dhe skuadrës së Mançester Junajtedit, Uejn Runi vazhdon shkëlqimin e tij në fushat e futbollit amerikan. Veterani deçiziv në fitoren 1:0 të Di Si Junajted ndaj Torontos, duke shënuar një super gol nga gjuajtja e lirë në minutën e 18-të. https://twitter.com/twitter/statuses/1052715302679654400 Runi në 5 ndeshjet e