Zyrtare, “San Paolo” merr emrin e legjendës “Diego Armando Maradona”

Stadiumi i Napolit “San Paolo” edhe zyrtarisht është riemëruar “Diego Armando Maradona Stadium”. Një vendim të tillë ka marrë këshilli i qytetit të Napolit të premten, raporton “Reuters”. Maradona, që vdiq ditë më parë, kishte udhëhequr Napolin drejt dy titujve të Serie A dhe deri tek trofeu i Kupës së UEFA-s. Ai