Skualifikim rekord për mbrojtësin Saviç të Atl.Madrid! UEFA nuk fal as Simeonen

Ndeshja e 1/16 së finales kundër Çelzit në kuadër të Ligës së Kampionëve i ka kushtuar shtrenjtë Atletiko Madridit. UEFA në fakt ka dënuar “jorganxhinjët” dhe në veçanti mbrojtësin Stefan Saviç dhe trajnerin Diego Pablo Simeone. I pari, i përjashtuar në ndeshjen kundër londinezëve, u skualifikua për katër ndeshje si fajtor për