7 të lënduar dhe 12 të arrestuar pas trazirave në Lion (VIDEO)

7 persona të lënduar dhe 12 të arrestuar është rezultati pas trazirave në Lion para fillimit të ndeshjes së Liga Evropa midis Olimpik Lionit dhe Beshiktashit, njoftojnë mediar franceze, përcjellë “infOSport.mk”. Lioni shënoi fitore 2:1, ndërsa ndeshja nisi me 45 minuta vonesë për shkak incidenteve, që u shkaktuan nga ana e