Kupa e Afrikës, plasin grushtet pas përfundimit të ndeshjes Gabon-Gana

Ndeshja mes Gabonit dhe Ganës që pas dy pjesëve prej 45 minutash u mbyll me rezultatin e barabartë 1:1, pati edhe një pjesë të tretë, pasi pas përfundimit t ndeshjes pati shumë tension, me lojtarë, skuadra dhe agjentë të kapur për dore dhe duke shkaktuar konflikt mes njëri-tjetrit.

Në fakt, Benjamin Tete, një futbollisti ganez, goditi me grusht kundërshtarin e tij dhe u përjashtua siç ishte logjike nga arbitri.

Leave a Reply