Jasin Lama fiton sërish me nokaut në boksin profesionist

Shkupjani Jasin Lama vazhdon të shkëlqejë edhe në boksin profesionist, aty ku mbrëmë në Durrës zhvilloi edhe meçin e tij të dytë, njofton "infOSport.mk". Lama përballë kishte hungarezin Gyula Rozsas, të cilin e nokautoi që në fazën e hershme. Kjo fitore solli mjaft gëzim në mesin e gjithë spektatorëve shqiptarë, në veçanti

Shehi trajner i ri i Shkëndijës! Ja përgjigjja e strategut durrsak!

Shkëndija para disa ditëve bëri ca ndryshime në strukturat e saja, edhe atë duke filluar nga presidenti, drejtori sportiv dhe disa poste tjera, por ende nuk ka plotësuar pozitën e trajnerit, shkruan “infOSport.mk”. Kjo ka bërë që nëpër media të ndryshme të përmenden emra të ndryshëm si kandidat potencial për të

Sparta Praga në regjinë e futsalistëve kosovar fiton derbin ndaj Slavia Praga

Sparta Praga në regjinë e futsalistëve kosovar, ka fituar derbin e kryeqytetit kundër Slavia Pragës në elitën e futsalit çek, njofton “infOSport.mk”. 4:2 doli të jetë rezultati përfundimtarë i këtij super dueli, në të cilin për  Sparta Pragën dy gola realizoi Drilon Maxharaj, ndërsa nga një gol tjetër shtuan Jeton Rukovci