Merdijan Ramadani rezulton deçiziv në fitoren e Lokomotivës në Vinicë (VIDEO)

Skuadra e Lokomotivës ka regjistruar një fitore shumë të rëndësishme në transfertën në Vinicë, duke mundur minimalisht 1:0 skuadrën e Slloga-s, njofton “infOSport.mk”. Ishte kjo ndeshja e fundit e javës së 18-të në Ligën e Dytë, pas së cilës Lokomotiva vazhdon të mbetet jashtë zonës së rrezikut. Deçiziv në fitoren e

Tërmet 7 ballësh në “Enfilld Roud”, Liverpull – Mançester Junajted 7:0 (VIDEO)

Liverpulli ka regjistruar fitoren më të thellë në histori përballë rivalit historik, Mançester Junajtedit. Duke parë formën e të dyja skuadrave, në “Enfilld Roud” pritej një ndeshje me shumë paqartësi, mirëpo realiteti doli të jetë krejt ndryshe, me një Liverpull që zhvilloi ndeshjen më të mirë të sezonit, duke e

Fitore bindëse për Makedonija GJ.P dhe Sileksin, Shkëndija nga Shtipi kthehet me barazim

E diela në futbollin elitar na dhuroi 3 përballje mjaft interesante, njofton “infOSport.mk”. Shkëndija e Tetovës edhe pse shihej si favorite përballë Bregallnicës, në fund nga udhëtimi në Shtip u rikthye me vetëm një pikë, pasi barazoi pa gola. Është kjo ndeshja e dytë që “kuqezinjtë” nuk arrijnë të shënojnë

Adenis Shala premton fitore dhe gol ndaj Bregallnicës!

Shkëndija e Tetovës sot në Shtip do të përballet me Bregallnicën vendase, ndeshje kjo e vlefshme për javën e 21-të në elitën e futbollit vendor, njofton “infOSport.mk”. Sulmuesi anësorë i Shkëndijës, Adenis Shala, vlerëson maksimalisht këtë duel, duke paralajmëruar se ekipi kërkon tre pikë nga kjo transfertë, ndërsa i njëjti