Muhamed Sejdini pjesë e një darke të përbashkët me krerët e federatave të rajonit në Kigali

Kongresi i FIFA-s është një platformë e shkëlqyeshme për të promovuar takime dhe bashkëpunime ndërmjet federatave të futbollit në nivel ndërkombëtar. Në prag të këtij kongresi delegacioni i Federatës së Futbollit të Maqedonisë së Veriut, në krye me presidentin Muhamed Sejdini janë parë në darkë të përbashkët në Kigali, me delegacionet

Liga e Kampionëve mëson sonte dy çerekfinalistët e rradhës

Gara më presitgjoze evropiane në nivel të klubeve, Liga e Kampionëve do të vazhdojë sonte edhe me dy ndeshje të tjera, nga të cilat do të dalin dy çerekfinalistët e rradhës. Në ”Estádio do Dragão” do të ballafaqohen Porto dhe Interi, me “zikaltërit” që në këtë do të futen me epërsinë

Talent inga Nerashti, Arti Selmani, sërish merr ftesë nga Shqipëria U16

Talenti i Shkëndijës së Tetovës, Arti Selmani, sërish do të jetë pjesë e kombëtares U16 të Shqipërisë, njofton “infOSport.mk”. Në adresë të tij së fundmi ka arritur një ftesë nga  Federata Shqiptare e Futbollit e cila në kuadër të seleksionimeve të planifikuara nga Departamenti i Ekipeve Kombëtare të FSHF-së, duke filluar

Hidhet shorti për ndeshjet gjysmëfinale të Kupës, finalja e madhe mund të flet shqip!

Sot në hapsirat e Federatës së Futbollit të Maqedonisë është hedhur shorti për ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së vendit. Goglat deshën që Shkëndija për rival të ketë Makedonija Gjorçe Petrovin, derisa Struga Trim Lum skuadrën e Sileksit nga Kratova. Të dyja ndeshjet në program janë me datë 5 prill, ndërsa skuadrat fituese