Ballkani sërish do luaj në grupet e Ligës së Konferencës, Struga dhe Partizani të pafat

Skuadra kampione e Kosovës, Ballkani, për të dytin vit me rradhë do të luaj në grupet e Ligës së Konferencës, ndërsa dy skuadrat tjera shqiptare, Struga Trim Lum, kampione e Maqedonisë së Veriut dhe Partizani, kampion i Shqipërisë, nuk i’a arritën të kalojnë fazën “play-off”, shkruan “infOSport.mk”. Skuadra e Ballkanit, falë

Po shkëlqen me Struga Trim Lum, Zguro ‘sinjale’ pozitive trajnerit Sylvinho

Struga Trim Lum është një hap larg fazës së grupeve të Ligës së Konferencës, ndërsa pengesa e fundit mban emrin Breidablik. Skuadra e udhëhequr nga Shpëtim Duro ka zhvilluar paraqitje pozitive, ndërsa ka mundur të kalojë 3 raunde të kompeticionit, e për këtë meritë kanë dhe lojtarët. Eksperienca dhe talenti janë

Natë e paharuar e skuadrave shqiptare sonte në Ligën e Konferencës

Mbrëmja e sotme ka rezultuar shumë pozitive për skuadrat shqiptare, pjesëmarrëse në ndeshjet kualifikuese të Ligës së Konferencës, shkruan “infOSport.mk”. Ishte skuadra kampione e Kosovës, Ballkani, që siguroi i pari ndeshjet e fazës “play-off”, pasi edhe në ndeshjen e dytë mundi kampionët e Gjibraltarit, Lincoln Red Imps, këtë herë me shifratr

Zbulohen kundërshtarët e mundshëm të Partizanit, Ballkanit dhe Struga Trim Lum në “play-off” të Ligës së Konferencës

Ndeshjet e së mërkurës në Ligën e Kampionëve kanë plotësuar edhe kuadrin e skuadrave të cilat shkojnë në Ligën e Evropës për të luajtur turin e tretë të turneut. Sot janë formuar 5 çifte të skuadrave që janë eliminuar nga Liga e Kampionëve dhe kjo tablo tashmë u intereson ekipeve të

Super ndeshje në Podgoricë, pjesa e parë mbyllet me barazim dhe 4 gola të shënuar

Pjesa e parë midis Buduçnostit dhe Struga Trim Lum, e vlefshme për turin e dytë eliminatorë të Ligës së Konferencës, që në këto momente po zhvillohet në POdgoricë, është mbyllur me barazim 2:2. Që të dy golat për skuadrën kampione të vendit i realizoi Marjan Radeski, i cili doli të

Besmir Bojku: Fitorja e sotme motiv për të vazhduar edhe më fuqishëm

Mesfushori Besmir Bojku bashkë me Flamur Tairin luajtën në qendër të mesfushës në takimin e sotëm që skuadra e tyre, Struga Trim Lum e zhvilloi kundër Buduçnost në kuadër të turit të dytë eliminatorë të Ligës së Konferencës, njofton ‘”infOSport.mk”. Që të dy dhanë një kontribut të jashtëzakonshëm për fitoren e

Lajme të mira për Strugën në prag të sfidës me Buduçnost

Struga Trim Lum nesër në Ohër kundër malazezëve të Buduçnost do të zhvillojë ndeshjen e parë të turit të dytë eliminatorë të Ligës së Konferencës, njofton “infOSport.mk”. Kampionët e vendit të zhgënjyer pas atij eliminimi jo të drejtë nga Zhalgiris, besojnë se kundër Buduçnost do të kenë edhe fatin në anën