Muamed Sejdini: FFM funksionon mirë, por ka edhe gjëra që duhet ti përmirësojmë

Në Kuvendin e Rregullt të Federatës së Futbollit të Maqedonisë, presidentii i FFM-së, Muamed Sejdini, theksoi se shumë gjëra në Federatën tonë të Futbollit funksionojnë mjaft mirë, por ka edhe gjëra që mund t’i përmirësojmë. Njeriu i parë i FFM-së vuri në dukje se vetëm rezultati mund t’i sjellë tifozët në

FFK mbajti Kuvendin e Punës, prezent edhe numri një i futbollit tonë vendor, Muamed Sejdini

Federata e Futbollit e Kosovës ka mbajtur Kuvendin e Rregullt të Punës nën drejtimin e presidentit Agim Ademi. Në këtë kuvend të pranishëm ishin edhe përfaqësuesit e FIFA-s, Lorenzo Cavallari e Gianni Manco, përfaqësuesi i UEFA-s, Denis Bastari, presidenti i Federatës së Futbollit të Maqedonisë së Veriut, Muamed Sejdini, zv/presidenti

Muhamed Sejdini uron gazetarët sportiv në vend

Presidenti i Federatës së Futbollit të Maqedonisë, Muhamed Sejdini në Ditën Ndërkombëtare të Gazetarisë Sportive ka uruar gazetarët sportivë të vendit tonë. Sejdini përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, ka përgëzuar gazetarët për punën dhe i ka falënderuar për bashkëpunimin e mirë që kanë me FFM-në. “Festojmë Ditën Ndërkombëtare të Gazetarëve

Grumbullimi i përfaqësueses, Sejdini mirëpret dy yjet e Dinamo Zagrebit

Përfaqësuesja e Maqedonisë në futboll ka nisur përgatitjet për ciklin e ri eliminatorë. Kundërshtarë i parë i “verdhekuqve” në ndeshjet e marsit do të jetë përfaqësuesja e Maltës, ndeshje kjo që në program është të enjten e 23 marsit, njofton “infOSport.mk”. Presidenti i FFM-së, Muhamed Sejdini për të qenë sa më

Muhamed Sejdini pjesë e një darke të përbashkët me krerët e federatave të rajonit në Kigali

Kongresi i FIFA-s është një platformë e shkëlqyeshme për të promovuar takime dhe bashkëpunime ndërmjet federatave të futbollit në nivel ndërkombëtar. Në prag të këtij kongresi delegacioni i Federatës së Futbollit të Maqedonisë së Veriut, në krye me presidentin Muhamed Sejdini janë parë në darkë të përbashkët në Kigali, me delegacionet

Muhamed Sejdini flet për stinorin pranveror në futboll: “Le të fitojë futbolli”

Gjysmësezoni pranveror në futbollin vendor edhe zyrtarisht nisi sot me ndeshjet e Ligës së dytë, derisa e diela është e rezervuar për ndeshjet e elitës. Me këtë rast numri një i futbollit vendor, Muhamed Sejdini edhe publikisht iu drejtua të gjithë pjesëmarrësve në futbollin vendor me një mesazh: “Të nderuar klube, futbollistë

Sejdini komenton grupin: “Na mungon vetëm Brazili”

Presidenti i federatës së futbollit të Maqedonisë së Veriut, Muamed Sejdini, në një prononcim për “SuperSport”, foli për shortin e pafat në kuadër të eliminatoreve për Europianin e vitit 2024, aty ku goglat “verdhekuqve” iu rezervuan përballje me kombëtaret gjigande, si Anglia, Italia apo edhe Ukraina. Sejdini theksoi se kolegu i