Historike në futbollin shqiptar, Shkumbini emëron në krye të skuadrës një trajnere femër

Shkumbini ka ndërprerë bashkëpunimin me trajnerin Vladimir Gjoni dhe në krye të skuadrës do të vendoset turkja, Ilknur Aktash. Prej disa kohësh ajo ka qenë pjesë e klubit nga Peqini si zëvendës trajnere dhe tashmë duket se do të marrë drejtimin e skuadrës së parë. Aktash do të qëndrojë në krye të

Selmani debuton me gol me fanellën e Bregallnicës

Remzifaik Selmani, i cili ditë më parë iu bashkua skuadrës së Bregallnicës nga Shtipi, të shtunën bëri debutimin me fanellën e kësaj skuadre, që në kuadër të fazës së përgatitjeve për stinorin pranveror zhvilloi një ndeshje kontrolluese kundër skuadrës serbe të Duboçica, njofton "infOSport.mk". Bregallnica regjistroi fitore 5:1, derisa Selmani realizoi

Kristian Shpendi deçiziv në fitoren e Çezenës ndaj Fermana

Kristian Shpendi vazhdon të shkëlqejë në futbollin italian. Sulmuesi i shpresave të Kombëtares shqiptare doli të jetë protagonisti kryesor në fitoren 1:0 të Çezenës kundër ekipit të Fermana në Serinë C italiane. Golin e Kristian Shpendit mund ta shihni KËTU. Ishte ky goli i 14-të sezonal për Shpendin, i cili është lider

Zyrtare, Ardi Idrizi i bashkohet KF Arsimit

KF Arsimi , skuadër kjo që garon në Ligën e Dytë, së fundmi ka bërë një transferim nga Liga e Parë. Skuadra "verdhezi" nga Çegrani ka arritur marrëveshje me Ardi Idrizin, i cili së fundmi ishte pjesë e Struga Trim Lum, njofton "infOSport.mk". Bëhet fjalë për një futbollistë të talentuar që