Liga e Kombeve, Maqedonia dhe Kosova mësojnë kundërshtarët në kuadër të Ligës “C”

Pak më parë në Paris të Francës u hodh shorti për grupet e Ligës së Kombeve, sezoni 2023/24, njofton "infOSport.mk". Pas Shqipërisë, që mësoi kundërshtarët e saj në kuadër të Ligës B, duke u shortuar në Grupin 1, bashkë me Çekinë, Ukrainën dhe Gjerogjinë, kundërshtarët e tyre, tashmë i kanë mësuar

Kombëtarja e Shqipërisë në grup me Çekinë, Ukrainën e Gjeorgjinë

Çekia, Ukraina dhe Gjeorgjia janë kundërshtarët e Kombëtares së Shqipërisë në edicionin e ardhshëm të Ligës së Kombeve. Një gjë e tillë u mësua mbrëmjen e sotme, pas hedhjes se shortit në Paris. Pjesë e kësaj ngjarje ishte edhe delegacioni shqiptar, i prirë nga kryetari i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand

Kongresi i UEFA-s: Miratohet Strategjia e UEFA-s, “Të Bashkuar për Sukses 2024-2030”

Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s në Kongresin e Parisit miratoi Strategjinë e UEFA-s 2024-30 "Të Bashkuar për Sukses". Strategjia siguron një drejtim dhe udhërrëfyes të qartë për menaxhimin e UEFA-s dhe komunitetit më të gjerë evropian të futbollit dhe synon të forcojë pozitën e futbollit në çdo komunitet në të gjithë Evropën,

Gjithsej të etiketuara

Sulmuesi i Tiranës i bashkohet Jasir Asanit në Korenë e Jugut

Futbollisti i Tiranës, Kaina Nunes është futbollisti më i ri i Chungnam Asan Fc në Korenë e Jugut. Sulmuesi brazilian do të vazhdojë tashmë karrierën në kontinentin aziatik, ndërsa i bashkohet sulmuesit të kombëtares, Jasir Asanit. Chungnam Asan FC e mbylli sezonin e kaluar në vendin e dhjetë. Nga ky trasnferim Tirana