Edmundson flet si futbollistë i FC Shkupit

Sulmuesi Jóan Símun Edmundsson, pjesë e përfaqësueses së Ishujve Faroe, edhe zyrtarisht është prezantuar me fanellën e FC Shkupit. Sulmuesi 32-vjeçar, pasi kishte mbyllur aventurën në Islandë me skuadrën e KA Akureyri, kishte vendosur të provoj veten në futbollin e Maqedonisë, aty ku në pranverë do të tentojë të ndihmojë skuadrën

Takim pune me komisionerët e sigurisë të klubeve në LPFMV dhe LDFMV

Komisioni për siguri dhe Departamenti për siguri dhe integritet pranë Federatës së Futbollit të Maqedonisë, më 10 dhe 11 shkurt në hotelin "Gardenia", në Veles, mbajtën seminar me komisionerët për siguri të klubeve që garojnë në Ligën e Parë dhe të Dytë futbollistike të Maqedonisë. Në seminarin me komisionerët e sigurisë

Gjithsej të etiketuara

Amir Nuhija i Shkëndijës në pranverë do të luaj me KF Arsimin e Çegranit

KF Shkëndija ka vendosur të huazojë lojtarin e talentuar, Amir Nuhija, te skuadra e Ligës së Dytë, Arsimi, me qëllim të sigurimit të më shumë minutave për lojë për lojtarin. Ky vendim është marrë me qëllim që lojtari të zhvillojë përvojën e tij në fushë duke luajtur më shumë ndeshje dhe

Ekskluzive, FC Shkupi angazhon sulmuesin e përfaqësueses së Ishujve Faroe

FC Shkupi me sukses kreu fazën e përgatitjeve në Turqi, aty ku zhvilloi edhe disa ndeshje miqësore, ndërsa tashmë kjo skuadër po vijon përgatitjet e fundit në Shkup, në pritje të stinorit pranveror, që startonë fundjavën që vjen. Ndërkohë siç mëson ekskluzivisht "infOSport.mk", pjesë e skuadrës nga Çairi në pjesën pranverore