Mbreti i golave në LPFMV, Besart Ibraimi flet për tejkalimin e shifrës prej 200 golave dhe ndeshjen me Gostivarin

Ndeshja e mesjavës kundër Tikveshit në Kavadar, rezultoi shumë pozitive për sulmuesin Besart Ibraimi në aspekt personal, pasi i njëjti me dy golat e shënuar, arriti të tejkalojë shifrën e 200 golave në historinë e elitës së futbollit vendor. Një shifër kjo vërtetë mbresëlënëse, që nuk e kishte arritur askush deri

Kapiteni i “kuqezinjëve”, Enur Totre flet para duelit me FC Shkupinqë mund të vlej titull!

Me besim të forcuar pas mënyrës se si përmbysën AP Brerën në mesjavë, futbollistët e Shkëndijës të shtunën në Çair ndeshen me rivalin e tyre të madh, FC Shkupin. Duel tepër i rëndësishëm në garën për titull për të dyja skuadrat, kur tre javë para fundit, Shkëndija, Shkupi dhe Struga ndajnë

Struga Trim Lum-Gostivari, te skuadra strugane debuton Meriton Gega: Pikët të domosdoshme

Të shtunën në terren vendas, para publikut të tyre, Struga Trim Lum do të mirëpret Gostivarin, në një nga ndeshjet më të rëndësishme të sezonit. Në të njëjtën, debutimin e tij si kryetrajner do ta bëjë, Meriton Gega, i cili deri më tani luante rolin e ndihmësit të parë të

Java e 31-të, të shtunën, e gjithë vëmendja në Strugë dhe Çair!

Të shtunën në program janë ndeshjet e javës së 31-të në elitën e futbollit vendor, njofton “infOSport.mk”. Si asnjëherë më parë, gara për titullin e kampionit është më se e zjarrtë, kjo falë performancës së shkëlqyer të tre skuadrave shqiptare, FC Strugës, FC Shkupit dhe Shkëndijës, skuadra këto që tre