Shkëndija jashtë Ligës së Konferencës, ndiqeni momentet më të mira dhe penaltitë nga ndeshja kundër AIK (VIDEO)

Shkëndija mbetet jashtë Ligës së Konferencës, pasi u mund vetëm përmes penaltive nga AIK-u suedez me rezultatin 2:4, pasi ndeshja në kohën e rregullt u mbyll me shifrat 1:1, njëjtë sikurse edhe një javë më parë në Stokholm të Suedisë, njofton “infOSport.mk”. Shkëndija i’a doli të shënonte e para kundër suedezëve,

Shkëndija e pafat tek penaltitë, eliminohet nga “Conference League” pa asnjë disfatë

Penaltitë dolën të jenë të kobshme sonte për Shkëndijën, pasi skuadra jonë përfaqësuese në Ligën e Konferencës u eliminua në raundin e tretë, duke mos mundur të sigurojë një vend për në ndeshjet e “play-off”, njoton “infOSport.mk”. Më i dhimbshëm, është fakti që skuadra tetovare eliminohet nga këto gara pa humbur

Buba shkruan histori, thyen rekord në Ligën e Konferencës

Ferhan Hasani ka shkruar historinë, duke thyer rekord në ndeshjet e Ligës së Konferencës, shkruan “infOSport.mk”. Hasani mbrëmë në ndeshjen kundër AIK Stokholm në Suedi shënoi golin e avantazhit për Shkëndijën vetëm pas 26 sekondave lojë, duke thyer rekordin e Fredy Drujif të Rapid Vienës, i cili me 17 shkurt të

Interesim i madh për të ndjekur Shkëndijën edhe në Suedi! 12.000 bileta të shitutra deri më tani

Shkëndija të enjtën në Suedi do të zhvillojë takimin e parë në kuadër të tyurit të tretë eliminatorë të Ligës së Konferencës ndaj AIK Stokholm, njofton “infOSport.mk”. Kjo ndeshje ka zgjuar shumë interesim në mesin e tifozëve suedez, teksa nga klubi i AIK, njoftojnë se deri më tani janë shitur plotë

Shënojnë Asani dhe Aliti, mirëpo shkupjani eliminoi reprezentuesin kosovar (VIDEO)

Jasir Asani dhe Fidan Aliti kanë lënë gjurmë në përballjen e tyre të parë në futbollin suedez, teksa sonte u përballën njëri kundër tjetrit në një ndeshje të Kupës së Suedisë, njofton “infOSport.mk”. Të dy futbollistët shqiptarë arritën të gjejnë rrjetën në duelin mes AIK dhe Kalmar, por në fund ishte