Angellovski fton 20 futbollistë në mini kampin-stërvitor, në mesin e tyre edhe Fatih Ismailin e FC Shkupit

Seleksionuesi i përfaqësueses A të Maqedonisë, Igor Angellovski dhe stafi i tij do të organizojnë mini-kamp stërvitor në të cilin do të marrin pjesë futbollistë nga kampionati vendor dhe disa nga kampionatet në rajon të cilët kanë marrë leje nga klubet për të qenë pjesë e këtij kampi stërvitor. Në këtë

Angellovski zbulon formacionin, dy futbollistë të Shkëndijës titullarë kundër Armenisë

Igor Angellovski para pak çastesh ka zbuluar formacionin, me të cilin do të zbres në fushën në Nikozia, aty ku me fillim në ora 18:00 do të përballet me Armeninë në ndeshjen vendimtare për vendin e parë në grupin C2 të Ligës së Kombeve, njofton “infOSport.mk”. Është kjo ndeshja e fundit

Angellovski fton 3 futbollistë shtesë për ndeshjen me Armeninë, dy prej tyre nga LPFMV

Mungesat e shumta në prag të ndeshjes së fundit të edicionit të dytë në kuadër të Ligës së Kombeve kundër Armenisë, e kanë detyruar trajnerin Igor Angellovski që për këtë ndeshje të ftojë 3 futbollistë shtesë, njofton “infOSport.mk”. Dy prej tyre vijnë nga Liga e Parë Futbollistike e Maqedonisë, ndërsa i

Ja si pritet të rreshtohet Maqedonia sot përballë Gjeorgjisë

Maqedonia sot kundër Gjeorgjisë zhvillon ndeshjen më të rëndësishme në historinë e futbollit, teksa “verdhekuqtë” i ndajnë vetëm 90, apo edhe 120 minuta nga ëndërra e quajtur Kampionat Europian, shkruan “infOSport.mk”. Edhe në këtë ndeshje trajneri Igor Angellosvki do të luaj me skemën 3-5-2, duke i besuar në portë Stole Dimitrievskit,

Angellovski flet për ndeshjen historike dhe mungesat eventuale te Maqedonia

Përfaqësuesja ‘A’ e Maqedonisë sot edhe zyrtarisht nisi përgatitjet për ndeshjen historike të 12 nëntorit kundër Gjeorgjisë në Tbilisi, përmes së cilës njëra prej këtyre dy kombëtareve do të kualifikohej në Europianin e vitit të ardhshëm. Seleksionuesi i përfaqësueses tonë më të mirë, Igor Angellovski po përballet me problem në kuadër

Angellovski shpalli listën për ndeshjet e nëntorit, habit mungesa e Hasanit

Seleksionuesi i përfaqësueses së Maqedonisë së Veriut, Igor Angellovski, ka publikuar listën e futbollistëve për ndeshjet e muajt nëntor, njofton “infOSport.mk”. Ndeshjen e parë dhe më të rëndësishmen “verdhëkuqtë” do ta zhvillojnë me 12 nëntor në Tbilisi, kundër Gjeorgjisë. Kjo ndeshje i takon edicioni të kaluar të Ligës së Kombeve, ku të

Shtohen mungesat te Maqedonia në prag të sfidës me Gjeorgjinë

Igor Angellovski do ta ketë shumë të vështirë përballë Gjeorgjisë, ndaj së cilës kombëtare do të paraqitet me futbollistë më pak të eksponuar në ekipin përfaqësues të vendit, njofton “infOSport.mk”. Pas mungesave të Enis Bardhit, Arijan Ademit, Egzon Bejtullait, Ferhan Hasanit dhe Kristijan Toshevskit, i fundit që i është bashkuar listës

Angellovski: Ndaj Estonisë mendojmë vetëm për 3 pikët e plota

Seleksionuesi i përfaqësueses së Maqedonisë, Igor Angellovski, në konferencën për shtyp ka shpalosur pritshmëritë në prag të takimit të nesërm kundër Estonisë në Talin, ndeshje kjo e vlefshme për raundin e tretë në kuadër të grupit 2 të Ligës “C” të Ligës së Kombeve, njofton “infOSport.mk”. Në dy xhirot e deritanishme,

Ja formacioni me të cilin do të luaj Angellovski kundër Kosovës

Trajneri i përfaqësueses së Maqedonisë, Igor Angellovski kundër Kosovës që nga minuta e parë ka gjasa të luaj me 5 shqiptarë, njofton “infOSport.mk”. Opcioni i parë është që të luaj me skemën 4-2-3-1, ku në portë do të rikthehej Dimitrievski, ndërsa para tij katërshja mbrojtëse do të përbëhej nga Ristovski, Velkovski, Musliu