Arbitrat kosovarë me fat për Turqinë

Kombëtarja e Turqisë ka shënuar fitore me rezultatin 3:1 në miqësoren ndaj Moldavisë, ndeshje kjo që u drejtua nga treshja e arbitrëve kosovarë, Genc Nuza, Fatlum Berisha dhe Bujar Selimaj. Që të tre u treguan me fat për kombëtaren turke, ndërsa ishte kjo ndeshja e parë ndërkombëtare e drejtuar nga arbitrat