Maqedonia U19 e Astrit Merkos demoloi Moldavinë

Përfaqësuesja e femrave të Maqedonisë deri 19-vjeç regjistroi fitoren e parë në kuadër të turneut kualifikues të raundit të dytë të Ligës B, që po mbahet në Moldavi. Në ndeshjen hapëse të turneut, të përzgjedhurat e seleksionuesit, Astrit Merko regjistruan një fitore të sigurtë dhe shumë bindëse ndaj nikoqireve, reprezentacionit të

Astrit Merko me vashat e Maqedonisë U19 në shtator do mas forcat me Qipron

Përfaqësuesja U19 e Maqedonisë për femra  do të luajë dy ndeshje kontrolluese kundër përfaqësueses së Qipros. Duelet kontrolluese do të luhen në stadiumin e Turnovës në Strumicë. Ndeshjen e parë do ta luajmë më 4 shtator në orën 16:30, ndërsa ndeshja e dytë kontrolluese është caktuar për datën 6 shtator, po në