Bajerni tregoi forcën e vërtetë ndaj “aspirinave”, merr kryesimin në Bundeslilgë (VIDEO)

Bajerni i Munihut ka demoluar Bajer Leverkusenin me shifrat 5:1 në ndeshjen e javës së 8-të në Bundesligë, që e zhvilloi si mysafir, njofton “infOSport.mk”. Kampionët në fuqi të Gjermanisë zhvilluan një pjesë të parë të shkëlqyeshme përballë “aspirinëve”, që nuk e dinin kokën ku e kanë. Robert Levandovski shënoi dy golat

Bajerni dhe Çelzi, dy skuadrat e rradhës çerekfinaliste në LK (VIDEO)

Fitore edhe në ndeshjet e kthimit për Bajernin e Munihut dhe Çelzin, dy skuadrat e rradhës që kanë siguruar kualifikimin për në ndeshjet çerekfinale të Ligës së Kampionëve, njofton “infOSport.mk”. Pas fitores 4:1 në ndeshjen e parë në Itali, Bajerni i Munihut sonte në “Allianc Arena” mundi me shifrat 2:1 Lacion.

Historike, jo vetëm “tripleta”, Bajerni thyen tabunë e Ligës së Kampionëve

Suksesi madhështor i Bajernit të Munihut në Ligën e Kampionëve shënon një tjetër arritje të jashtëzakonshme për kampionët më të rinj të Europës. Skuadra e Hansi Flik, që arriti të pushtojë Kontinentin e Vjetër pas 7 vitesh mungesë, bëhet ekipi i parë në histori që fiton të gjitha ndeshjet e Ligës

Bajern Munihu theu një rekord, tashmë vihet pas një rekordi tjetër të Barçës

Performanca e Bajernit të Munihut që nga fillimi i sezonit në Ligën e Kampionëve ka qenë e shkëlqyeshme, ndërsa kjo ka bërë që kjo skuadër të thyej edhe disa rekorde, transmeton “infOSport.mk”. Mbrëmjen e së mërkurës “bavarezët” mundën Lionin 3:0 dhe me plotë meritë u kulifikuan në finalen e madhe të

Bajerni kundër PSZH në finalen e Ligës së Kampionëve (VIDEO)

Bajerni i Munihut do të jetë kundërshtarë i Paris Sen Zhermenit në finalen e madhe të Ligës së Kampionëve për edicionin 2019/2020, njofton “infOSport.mk”. Skuadra “bavareze” sonte në gjysmëfinalen e dytë mundi Lionin me rezultatin e pastërt 3:0, duke mos e diskutuar në asnjë moment kualifikimin për në finalen e 23