Strakosha dhe Berisha mund të bashkohen në të njëjtën skuadër të Serie A!

Etrit Berisha dhe Thomas Strakosha, prej disa vitesh duelojnë në distancë për një vend në portën kuqezi, duke u alternuar nga trajnerët që janë ulur në këto vite në bankinë. Sigurisht, e ardhmja i përket Strakoshës, por Berisha për momentin po paraqitet shumë mirë, ndaj tekniku Reja aktualisht ka zgjedhur

Foto e mbrëmjes, Bardhi ngushëllon Berishën

Maqedonia e Veriut mundi Kosovën në ndeshjen gjysmëfinale të Ligés së Kombeve me shifrat 2:1, duke u kualifikuar kështu për në finalen e madhe, ku do të përballet me Gjeorgjinë, njofton "infOSport.mk". Mirëpo pavarësisht rezultatit, në fund nuk mungoi respekti mes futbollistëve të të dyja përfaqësueseve, në veçanti atyre shqiptarë. Një gjë

Berisha dhe Ujkani sërish rival, kësaj rradhe te Torino!

Rivaliteti mes Etrit Berishës dhe Samir Ujkanit mund të njohë shumë shpejt një kapitull të ri shumë interesant. Kujtojmë Etrit Berisha ishte ai që i rrëmbeu vendin te Kombëtarja shqiptare Samir Ujkanit, i cili më pas vendosi të braktis “kuqezinjtë”, duke iu bashkuar përfaqësueses së Kosovës. Ndërkohë tashmë ky rivalitet, mund

Valon Berisha flet për “zënkën” me Muriqin rreth ekzekutimit të penaltisë

Valon Berisha pa dyshim se ishte një ndër futbollistët më të mirë të Kosovës sonte në transfertën ndaj Anglisë, ku shënoi dy nga gjithsej 3 golat e përfaqësueses “Dardane”, shkruan “infOSport.mk”. Ai shënoi golin e parë dhe të dytë, teksa mund të shënonte edhe golin e tretë, në rast se Vedat

Kukësi mundi Vllazninë e Berishës, Ethemi në rolin e asistuesit (VIDEO)

Sot në Superligën shqiptare në program ishte ndeshja midis Kukësit dhe Vllaznisë, apo më mirë thënë midis Valon Et’hemit dhe Sedat Berishës, njofton “infOSport.mk”. Në fund fitues doli Kukësi i Valon Et’hemit, i cili madje asistoi në shënimin e golit të dytë nga ana e kapitenit Musolli në minutën e