Brazili i nis me “manita” eliminatoret e Botërorit Katar 2022

Brazili eliminatoret e Botërorit Katar 2022 i ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme, duke mundur Bolivinë me rezultatin 5:0, njofton “infOSport.mk”. Dy gola për “kariokët” në këtë ndeshje realizoi ylli i Liverpullit, Roberto Firminjo, ndërsa nga një gol tjetër shtuan Markinjos dhe Filipe Kutinjo. https://www.youtube.com/watch?v=jKcYfwtG5kQ Mbrojtësi i Bolivisë, Hoze Maria