Dortmundi sërish gabon, humb dy pikë të arta ndaj një skuadre nga pjesa e poshtme e tabelës (VIDEO)

Skuadra e Borusia Dortmundit ka bërë edhe një hap fals në garë për titullin e kampionit, që tashmë ju mungon plotë 11 vite. Të besuarit e trajnerit Edin Terziç sonte barazuan 1:1 kundër skuadrës së Bohumit në ndeshjen e vlefshme të javës së 30-të në Bundesligë. Edhe pas këtij barazimi Borusia e

Dortmundi i’a tregoi dallimin midis Ligës së Kampionëve dhe Liga Europa Seviljën (VIDEO)

Borusia e Dortmundit ka regjistruar fitore më se të merituar në transfertën në “Ramon Sançez Pizhuan” ndaj Seviljës në ndeshjen e parë të 1/8 së finales të Ligës së Kampionëve, njofton “infOSport.mk”. Skuadra gjermane shënoi fitore 3:2, edhe përkundër faktit se andaluzianët avansuan të parët falë golit të shënuar nga Suso

Dortmundi i gatshëm të harxhojë 15 mln euro për Elif Elmaz

Skuadra nënkampione e Gjermanisë, Borusia e Dortmundit sërish ka zgjuar interesim për shërbimet e shkupjanit, Elif Elmaz, që aktualisht është pjesë e gjigandëve turq të Fenerbahçes. “Milionerët” po përgatisin një ofertë prej 15 milion euro për angazhimin e mesfushorit të talentuar, për të cilin interesohen edhe shumë skuadra tjera të