“Carabao Cup”: Eliminohen herët Arsenali, Çelzi dhe Totenhami, vazhdojnë tutje Siti dhe Liverpulli

Tre skuadrat londineze, Arsenali, Totenhami dhe Çelzi janë eliminuar që në fazën e 1/16-tës së finales nga “Carabao Cup” në Angli, shkruan “infOSport.mk”. Arsenali që po shkëlqen në Premierligë, u mund nga Brajtoni (1:3) në Emirates Stadium në Angli, derisa Çelzi u mposht nga Mançester Siti me shifrat 2:0. Për “pasanikët” realizuan

“Carabao Cup”, Siti eliminon sërish Junajtedin, cakton finale kundër Totenhamit të Murinjos (VIDEO)

Mançester Siti është kualifikuar në finalen e madhe të Liga Kupës së Anglisë (Carabao Cup), ku do të luftojë edhe për trofeun e katërt me rradhë në kuadër të këtij turneu, pasi sonte në derbin lokal, mundi Mançester Junajtedin me shifrat 2:0, njofton “infOSport.mk”. “Citizens” edhe para një viti kishin eliminuar

Carabao Cup, Totenhami kualifikohet me vështirësi, dështon Liverpulli (VIDEO)

Skuadra e Totenham është kualifikuar për ndeshjet e 1/16 së finales së “Carabao Cup” ose ndryshe “League Cup” pas fitores minimale të arritur ndaj skuadrës së Barnsli nga Championship. “Spërsat” regjistruan fitoren e parë në stadiumin Uembli me golin e shënuar nga Dele Alli në minutën e 65-të. Edhe pse ndoshta