Lajm i mirë nga Shqipëria, futbolli nis së shpejti

Takimi joformal midis Kryeministrit shqiptarë, Edi Rama dhe numrit një të futbollit në Shqipëri, Armando Duka, për çështjen e bojkotit të Kategorisë Superiore, duket se përfundoi me “tym të bardhë”. Të paktën kjo u la të kuptohej nga një deklaratë për mediat e presidentit të FSHF-së. “Kampionati do fillojë së shpejti. Kryeministri

“Air Albania” mund të kthehet në spital”, Rama bën paralajmërimin e frikshëm

Shqipëria është duke iu nënshtruar një shtetrrethimi, teksa sot Qeveria ka ndaluar lëvizjen në tërësi të qytetarëve të saj. Masa këto të marra nga qeveria për të parandaluar përhapjen e Koronavirus në vend, ku numri i rasteve të konfirmuara tashmë ka shkuar në 89. Kryeministri Rama ka bërë thirrje për qëndrimin në

Batuta e Ramës me kombëtaren shqiptare, Mavraj ia kthen me të qeshur e të ngjeshur

Edi Rama vazhdon të bëjë thirrje që njerëzit të qëndrojnë në shtëpitë e tyre. Kryeministri i Shqipërisë thuri një paralele mes situatës së vështirë të krijuar nga koronavirusi dhe kombëtares së Shqipërisë në emisionin “Open” në “Top Channel”. “Ne tani lutemi të mos na marrin mësysh, të vazhdojmë kështu siç jemi,

Kryeministri shqiptarë, Rama elozhe për Canën: Loriku një shembull për sportin shqiptar

I pranishëm mes shumë figurave të njohura në ceremoninë e organizuar enkas për ish-kapitenin e Shqipërisë, Lorik Cana, ishte dhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. Kryeministri shqiptarë mbajti një fjalim në këtë eveniment, ku i thuri elozhe Canës dhe përloti nënën e këtij të fundit. Në fjalën e tij, Rama u

Kryeministri shqiptarë, Edi Rama takon Kristiano Ronaldon

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka takuar ylli portugez të Juventusit, Kristiano Ronaldo. Rama ka postuar në rrjetet sociale, “Facebook” e “Instagram”, fotografi me superyllin botëror të bëra menjëherë pas ndeshjes kundër Lacios, në të cilën “Zonja e Vjetër”, shënoi fitore me rezultatin 2:0. Ronaldo edhe njëherë tjetër nuk gjeti emrin

Dibala apo Edi Rama, cili prej tyre e bën më mirë maskën?! (FOTO)

Paraditen e sotme, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka qenë i pranishëm në “Innovation Hub”. Kryeministri shqiptarë njihet si një tifoz i flaktë i Juventusit, ndërsa edhe sot ka dëshmuar një gjë të tillë. Ai nuk ka lëshuar rastin për të realizuar një fotografi duke bërë “DybalaMask”, mënyrën e festimit të